CUSTOMER CARE – TEAM LEADER

March 11, 2022by Nedelcu Cosmin

Full Time
Life Dental Spa Bucuresti
Posted 4 months ago

Cautam CUSTOMER CARE – TEAM LEADER!!!

Oraș de lucru: Bucuresti

Tipul job-ului: Full Time

Nivel carieră: 3 ani experienta

Studii: absolvent studii superioare sau in curs

Departament: Vanzari, Marketing

INTRODUCERE:

Life Dental Spa este primul lanț de clinici stomatologică din România care funcționează după principiile stomatologiei biologice laser. Ne dorim în echipa noastră colegi entuziaști si pasionati de succes și de rezultate spectaculoase. Suntem în căutarea unei persoane implicate, cu experienta, autonomie ridicată și capacitate de a lua decizii și a acționa rapid.

CE NE DORIM DE LA TINE:

  • Să fii un ambasador al produselor și serviciilor Life Dental Spa și să îndrumi clienții care au nevoie de ajutor
  • Studii superioare finalizate;
  • Experiență profesională de minim 3 ani, din care cel puțin 2 ani în zona de coordonare call center sau zone similare;
  • Abilități dezvoltate de comunicare, creativitate, relaționare, prezentare și negociere; capacitate de a lucra în echipă;
  • Orientare către acțiuni și rezultate, capacitate ridicată de adaptare, responsabilitate, atenție la detalii; Calitatea deciziei; Integritate si incredere; Delegare;
  • Orientare spre deservirea clienților și focus pe rezultate; Capacitate dezvoltată de organizare, de analiză și sinteză;
  • Cunoștințe avansate de operare PC (MS Office);
  • Abilități de prelucrare date și elaborare rapoarte. Abilități de managementul timpului;
  • Abilități de dezvoltare a competențelor subordonaților și planificarea și gestionarea resurselor umane;
  • Posibila flexibilitate la un program de 8 ore in schimburi

REPREZINTA UN AVANTAJ:

  • Cursuri de specializare in domeniul marketingului
  • Cursuri de specializare in domeniul vanzarilor
  • Experienta in acest domeniu
  • Capacitate de analiză, planificare si organizare
  • Foarte bune abilitati de relationare, coordonare si motivare a echipei

DESCRIEREA JOBULUI:

  • Monitorizezi zilnic activitatea personalului Customer Care (Call Center) pentru a fi îndeplinite toate obiectivele și standardele de calitate stabilite în KPIs de lucru;
  • Instruiești și oferi feedback personalul din subordine din punct de vedere profesional;
  • Oferi suport în calitatea ta de coordonator de echipă, ori de câte ori este nevoie astfel incât, clienții să obțină cea mai bună soluție de la primul apel;
  • Organizezi periodic sesiuni de discuții cu fiecare ofițer bancar în scopul îmbunătățirii cunoștințelor și abilităților de comunicare necesare in cadrul apelurilor;
  • Întocmești și analizezi rapoarte pentru a identifica constant noi moduri de lucru in vederea eficientizării activității echipei, în concordanță cu obiectivele stabilitei;
  • Propui modificări ale design-ului/ proceselor/ procedurilor care să conducă la creșterea calității experienței utilizatorului ținând cont de perspectiva clienților;
  • Urmărești aplicarea reglementărilor interne privind activitatea de soluționare a petițiilor și informezi departamentele conexe ori de câte ori apar situații care induc un risc reputational major;
  • Pastrezi legătura cu departamentele conexe pentru a asigura buna desfășurare a activitatii;
  • Interactionezi cu pacientii din cadrul clinicii noastre prin intermediul telefonului, suni si preiei apeluri, cel putin pe cele de valoare, importante sau delicate;
  • Faci vanzari si aplici strategi de upsell si cross sell
  • Faci follow up permanent
  • Monitorizezi, verifici si raspunzi de social media ca si mesaje si commenturi
  • Faci fidelizare, loializare si recompensare a clientilor
  • Rezolvi absolut orice problema a pacientilor
  • Identifici nevoile clientilor si ii indrumi catre cel mai bun tratament pentru ei;
  • Esti ghidul clientilor in clinica noastra, ii vei introduce in lumea Life Dental Spa, le vei cere feedback si il vei centraliza.
  • Evaluezi membrii echipei
  • Asiguri coeziunea perfecta a echipei tale.

BENEFICII:

  • Salariu de baza 4.000 Ron + 20% bonus trimestrial (functie de evaluarea performantei);
  • Bonuri de masa 400 Ron;
  • Al 13-lea salariu la atingerea obiectivului macro al companiei;
  • Perioade de lucru și vacanțe cu familia asigurate de LDS în locații naționale și internaționale;
  • Employee Stock Option plan, activ după listarea la bursă a LDS, in functie de performanta;
  • Posibilitati reale de avansare in cadrul companiei;
  • Un climat de lucru performant și orientat către rezultate;
  • Acces la programe de dezvoltare personală și profesională;
  • Reduceri substanțiale de preț pentru servicii stomatologice pentru intreaga familie.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Life Dental Spa este un brand respectat, puternic și dinamic. Misiunea companiei este să ofere pacientilor servicii stomatologice minim invazive, ultra tehnologizate, fără durere și cu materiale biocompatibile cu corpul uman. Life Dental Spa a transformat total abordarea convențională a stomatologiei într-una holistică si înalt integrată biologic. Compania prezintă la nivel național un lant de zece clinici stomatologice și continuă efervescent planul de extindere al companiei atât în România cât și la nivel internațional. Budapesta, Munchen sau Dubai sunt doar câteva dintre țintele pe terment scurt ale Life Dental Spa. Extinderea este exponențială și abordează atât domeniul serviciilor dentare cât și a unor noi linii de business indreptate către laboratoare de tehnică dentară și analize medicale.

razvan.vasile@lifedentalspa.ro

recrutare@lifedentalspa.ro

www.lifedentalspa.ro

Job Features

Job CategoryCustomer Care

Suna
Programeaza-te